Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Nowa era dowodów osobistych

Opublikowany - 01.02.2019
Kategorie: Aktualności,

Jak informuje Ministerstwo Cyfryzacji od 4 marca 2019 będzie mozliwość wyrobienia cyfrowego dowodu.ktory będzie posiadał warstwe elektroniczną.
Czy nowy dowód poprawi i ułatwi sposób załatwiania różnych spraw i kontakt z róznego typu podmiotami? Oczywiście tak.
Wieloletnie prace i dyskusje na temat cyfrowych dowodów w polsce w końcu dobiegły końca. Jak poinformowano, testy pierwszych dokumentów zakończyły się sukcesem, jednak na otrzymanie pierwszych z nich nalezy jeszcze poczekać kilka tygodni. 
Czy wiadomo kto dostanie je jako pierwszy ?
Oczywiscie w pierwszej kolejności otrzymają je Ci którym dowody ulegaja właśnie przedawnieniu.
Jak twierdzi Ministerstwo, nowej generacji dokument ma być sporym ułatwieniem do kontaktu z wieloma instytucjami, w tym głownie ze służbą zdrowia. Kolejną ciekawą funkcja nowego e-dowodu ma być mozliwośc składania dzięki niemu podpisów elektronicznych. Jak wiadomo podpis taki jest równie ważny co ten tradycyjny. Dobra informacja dla podrużujacych - znajdzie się w nim równierz aplkacja ICAO która za sprawą dostepu do miometrycznego zdjęcia twarzy właściciela ułatwi odprawy np. na lotniskach.
Należy zauwazyć ze w praktyce uzywanie dowodu będzie raczej zbliżone do posługiwania się nam dobrze znana już karta płatniczą - czyli przyłożeniem plastiku do czytnika i wpisaniu kodu PIN.
W świat cyfryzacji wchodzimy zatem na maxa :)

Życzymy Tobie miłego dnia - WEBsocial TEAM :)

„Największym fenomenem social media marketingu jest to że możesz natychmiast odpowiedzieć na każde zapytanie Twoich potencjalnych klientów."

 

Jak nas znaleźć?Jak nas znaleźć?

ul. Kościuszki 37A
33-100 Tarnów

tel. +48 538 451 007

Wszelkie prawa zastrzeżone WEBimpuls Sp. z o.o. 2018 r.

Podaj swój email

a odpiszemy do ciebie w ciagu kilku godzin.

Wprowadź poprawny email