Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Facebook i petycje ? To się dzieje !

Opublikowany - 23.01.2019
Kategorie: Aktualności,

Wszyscy zdajemy sobię sprawe że portal Facebook od dłuższego czasu chce być czymś więcej niż tylko platformą dla zdjęć, statusów użytkowników oraz rozbudowanym narzędziem marketingowym dla firm. Ostatnie zmiany wprowadzane w portalu świadczą jednoznacznie że wszystko idzie w kierunku jednak zwiększania zaangażowania samej społeczności. Nie inaczej jest i tym razem.
Facebook wprowadza kolejną funkcję - Petycje. Nie da się ukryć że zasięg informacji jaki można wygenerować poprzez aktywną część społeczności tego portalu jest gigantyczny. W związku z tym petycja idealnie wstrzeliwuje się w te mozliwości.

Jak to ma działać ? To proste!

Użytkownik będzie miał możliwość stworzenia petycji i oznaczenia w niej danego urzędnika czy organizacji które będą zainteresowanę daną sprawą.
Członkowie zaproszeni do takiej petycji będa mieli z koleji możliwość wsparcia projektu np. poprzez tworzenie różnych wydarzeń które przychylą się do wypełniania danej misji.
Czy zachowa to jednak szeroko otwartą formę? Wygląda na to że nie do końca.
Pewne ograniczenia wynikły bardzo szybko juz na samym poczatku w USA, gdzie niemożliwe stało się oznaczanie władz państwowych takich jak chociażby prezydenta Donalda Trumpa.  Ograniczenia te są bronione faktem że petycje w swoim założeniu od początku mają na celu wspieranie inicjatyw o charakterze lokalnym i angażowanie w związku z tym raczej lokalnych władz i społeczności
Biorąc pod uwagę możliwości jakie daje nam sam Facebook, jest to funkcja, powiedzmy szczerze wprowadzana w dość ostrożny sposób.
Co do terminu oraz samej dostępności funkcji w Polsce na razie nie ma bliższych informacji.

 

WEBsocial Team :)

„Największym fenomenem social media marketingu jest to że możesz natychmiast odpowiedzieć na każde zapytanie Twoich potencjalnych klientów."

 

Jak nas znaleźć?Jak nas znaleźć?

ul. Kościuszki 37A
33-100 Tarnów

tel. +48 538 451 007

Wszelkie prawa zastrzeżone WEBimpuls Sp. z o.o. 2018 r.

Podaj swój email

a odpiszemy do ciebie w ciagu kilku godzin.

Wprowadź poprawny email